44 absurdalne przepisy prawne z całego świata

Denerwuję się na niektóre działania prawne w naszym kraju. Lub brak takich działań. Ale przeglądając Internet trafiłem na różne zbiory dziwnych, absurdalnych, śmiesznych i niezrozumiałych przepisów prawnych ze Stanów Zjednoczonych i reszty świata. Czy przepisy są autentyczne? Myślę, że część z tej listy – jak najbardziej. Część pewnie wymyślona, wyssana z palca. Może nawet palucha 🙂

 1. Unia Europejska: Marchewka to owoc! Unia wprowadza masę dziwnych przepisów.
 2. USA, Arkansas: Za flirtowanie w krótkiej spódniczce grozi 30 dni aresztu. A w zbyt długiej – wieczność w lochach 🙂
 3. USA, Indiana: W stanie Indiana nie wolno brać kąpieli między październikiem a marcem. Na szczęście zimą zamrożony brud można oskrobać.
 4. Szwajcaria: Po 22:00 nie wolno spuszczać wody w toalecie. Jak przypili – to trzeba wychylać się za okno.
 5. Salwador: Pijani kierowcy mogą zostać rozstrzelani. Może w każdym kraju przydałby się taki bat na morderców za kierownicą.
 6. USA, Kolorado, Denver: Prawo zakazuje pożyczać odkurzacza sąsiadom. Ale suszarkę można.
 7. USA, Nowy Meksyk: W miejscach publicznych nieogolona kobieta ma zakaz pokazywania się. Eurowizja czeka.
 8. USA, Kansas, Wichita: Zdrada żony z teściową nie jest podstawą do rozwodu. Dobre i cokolwiek 🙂
 9. USA, Południowa Karolina: Bez oficjalnego pozwolenia nikt nie ma prawa pływać w kanałach komunalnych. Może mają krystalicznie czystą wodę?
 10. Kanada: Publiczne ściąganie bandaży zostało zakazane. Mumiom wstęp wzbroniony.
 11. Szwajcaria: Nie wolno produkować, magazynować i sprzedawać absyntu. Ale wolno go pić. Uff, jak ulga.
 12. Korea Południowa: Policjanci muszą zgłosić wszystkie łapówki, jakie wzięli od kierowców. Ciekawe jak to się sprawdza w rzeczywistości?
 13. USA, Północna Dakota: nie wolno zasypiać w butach na nogach. Przełożyć buty na ręce!
 14. USA, Wisconsin, Connorsville: Mężczyzna nie ma prawa strzelać do partnerki kiedy ta właśnie przeżywa orgazm. Strzelać z czego?
 15. USA, Floryda: Panny, rozwódki i wdowy nie mogą w święta i inne dni wolne od pracy skakać ze spadochronem. Na bungee wolno?
 16. USA, Connecticut: Nie wolno chodzić do tyłu po zmroku. Pewnie można pomylić żywych z wszechobecnymi zombi 🙂
 17. USA, Missouri, St. Louis: Strażak może wynieść kobietę z płonącego budynku tylko wtedy, gdy jest ona kompletnie ubrana. Które buty włożyć?
 18. USA, New York, Brooklyn: Osły nie mogą sypiać w wannach. To miejsce przeznaczone jest tylko dla baranów.
 19. USA, Ohio, Oxford: Kobiety mają zakaz rozbierania się w pomieszczeniach, w których wiszą obrazy przedstawiające mężczyzn. Tym na obrazach i tak to wisi 🙂
 20. USA, Nebrasca: Nie wolno kichać i bekać podczas mszy. Ale bąki puszczać wolno 😀
 21. USA, Wirginia: Łaskotanie kobiet jest nielegalne. Może wydają nieznośne dźwięki?
 22. Kanada: Tu obowiązuje bezwzględny zakaz chodzenia po drzewach. Drzewa przeznaczone są tylko dla małp.
 23. USA, Wyoming: Każdy, kto nie zamknie za sobą furtki odgradzającej jakąkolwiek posesję od drogi musi liczyć się z karą 750 dolarów. Przydałoby się naszym kurierom.
 24. Wielka Brytania. Przyklejenie znaczka z wizerunkiem królowej do góry nogami traktowane jest jako zdrada stanu. Podstawowy przyrząd Brytyjczyków – ekierka.
 25. USA, Massachusetts, Salem: Tu nowożeńcy nie mogą sypiać nago w wynajmowanych mieszkaniach. Dla bezpieczeństwa czarownic.
 26. USA, Kansas: Osoby przechodzące przez drogę w nocy muszą posiadać światła mijania. Działające. Nic nie wiadomo o kierunkowskazach 🙂
 27. Wielka Brytania, Yorkshire: Tu można legalnie zabić Szkota. Pod warunkiem, że ma on ze sobą łuk i strzały. Brytyjczycy są mocno przywiązani do tradycji.
 28. USA, Nowy York: Za skok z budynku grozi kara śmierci. Nawet jeśli skaczący nie przeżyje.
 29. Wielka Brytania, Londyn: W taksówkach nie wolno przewozić psów ze wścieklizną oraz zwłok. Autobusem wolno?
 30. USA, Michigan: Żona nie może ściąć włosów bez zgody męża. USA – kraj wolności 😀
 31. Wielka Brytania: W 2006 r. wprowadzono przepis, który nakazuje podatnikom ujawnienie poborcy podatkowemu informacji, których nie chcą mu ujawnić. Przecież wszyscy chcą!
 32. Wielka Brytania: W brytyjskim Parlamencie nadal obowiązuje przepis zabraniający umierania wewnątrz jego budynków. Tam wszyscy znają godzinę swojej śmierci więc mogą zaplanować miejsce zgonu.
 33. USA, Luizjana: Każdy, kto nie spełni danej obietnicy może wylądować nawet na rok za kratkami. W Polsce nie miałby kto rządzić 😀
 34. USA, Idaho: Tam kara się wszystkich, którzy chodzą po ulicach smutni. To smutne 🙁
 35. RPA: młode osoby ubrane w stroje kąpielowe nie mogą siedzieć bliżej siebie niż w odległości 30 centymetrów. Tu dba się o dobry przepływ powietrza, umożliwiający szybkie wysychanie stroju kąpielowego 🙂
 36. USA, Arizona: Zabroniona jest produkcja podróbek kokainy. Cała reszta może być tanią „chińszczyzną”.
 37. USA, Kalifornia: Auto bez kierowcy nie może jechać szybciej niż 60 mil na godzinę. A w Europie ekscytują się bezzałogowymi dronami 🙂
 38. USA, Alabama: Nie wolno nosić lodowych rożków w tylnej kieszeni spodni. To nie wygląda dobrze. Tylna kieszeń zarezerwowana jest pewnie dla telefonów komórkowych.
 39. USA, Arkansas: Psy nie mają prawa szczekać po godzinie 18:00. Koty są uprzywilejowane – mogą miałczeć do woli.
 40. USA, Newcastle, Wyoming: Prawo zabrania uprawiać seksu w sklepowych chłodniach z mięsem. Wszyscy przerzucili się na sery.
 41. Kanada: Jeżeli zostaniesz wypuszczony z więzienia masz prawo domagać się strzelby, amunicji i konia, by móc wyjechać z miasta. Iiiiha!
 42. USA, Ohio: Tu obowiązuje bezwzględny zakaz odurzania ryb alkoholem. I weź tu jedź na ryby.
 43. USA, Ohio: W niedzielę albo w Święto Niepodległości 4 lipca nikt nie może zostać aresztowany. Hulaj dusza, piekła nie ma!
 44. USA, zachodnia Wirginia: Chrapanie w pociągu jest zabronione. Chcesz pochrapać? Skorzystaj z lokalnych linii lotniczych!

 

2 thoughts on “44 absurdalne przepisy prawne z całego świata

 • 20/06/2014 at 00:37
  Permalink

  Czytam te „kwiatki” prawne, przedstawione raczej w krzywym zwierciadle i smieje sie w duchu, gdy pomysle sobie o naszym systemie prawnym, ktory na wielu plaszczyznach uwidacznia swe luki i niedociagniecia, ktore tak bardzo „ulatwiaja” nam zycie 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.