kwiatki

Przyszedł czas na rozbudowę chatki w ogrodzie. Pierwotne plany zakładały budowę domku dla dzieci razem z huśtawką. Niestety w 2012 roku nie udało się tego zrealizować. Teraz jednak, okazało się to możliwe…

Dziadek stwierdził, że nie ma co samemu kombinować z huśtawką. Pojechaliśmy więc do pewnego marketu budowlanego z zamiarem zakupienia gotowej konstrukcji. Pierwszy market okazał się niewypałem. W drugim stała taka fajna, jednak cenowo kompletnie nieopłacalna. Po dokładniejszym zbadaniu terenu, udało się znaleźć tę wymarzoną 🙂 I co ciekawe, konstrukcja w doskonałej cenie zawierała dwie zintegrowane huśtawki i zjeżdżalnię. Ta ostatnia „funkcja” nie była nam potrzebna bo dziewczyny mają już sporo większą. Ale w tej cenie i tak się opłacało wziąć właśnie ten model. Złożyłem w samochodzie fotele i wspólnymi siłami zapakowaliśmy konstrukcję do środka. W ciągu trzech dni, po pomalowaniu drewna i przygotowaniu terenu zaczęliśmy składać nowy nabytek.

Wstępnie stanął samodzielnie. Po chwili namysłu i kilkukrotnym odbiciu się piłeczki na głowie, można było usłyszeć animowane „juhu”. Obróciliśmy konstrukcję o 180° i rozpoczęliśmy przyłączanie jej do istniejącego domku ze zjeżdżalnią. W ten sposób rozpoczęliśmy realizację mojego pierwotnego założenia „jednolitej konstrukcji”. Należało wyciąć nowe drzwi z drugiej strony domku, pomalować i zamontować. Solidnie połączyć obie konstrukcje by bez problemu nawet dorosły mógł na nich pobujać się, stanąć lub po nich przejść. Wszystko udało się zrealizować w 100%.

Przy okazji robót, zniszczyliśmy świeżo wysiany trawnik. Miesiąc wzrostu trawy szlag trafił. Trzeba było przygotować zieleninę od nowa. Teraz jest już bardzo przyzwoicie. A całość prezentuje się świetnie. Zresztą sami oceńcie 🙂 Powiesiliśmy w domku firaneczkę by okno prezentowało się wyjątkowo. Na zewnątrz, pod oknem powiesiliśmy doniczkę z pelargoniami. Pozostało jednak jeszcze kilka poprawek, które zapewne wykonam po powrocie z długo wyczekiwanych wakacji.

4 thoughts on “Chatka – rozbudowa

 • 23/07/2013 at 16:30
  Permalink

  Piękna ta Twoja chatka. Przypomina mi czasy dzieciństwa gdy bawiłam się w domku nad rzeką. Kiedyś też taką będę mieć:) Oczywiście szkoda trawy, ale wiesz trawa odrośnie
  Pozdrawiam

  Reply
 • 23/07/2013 at 17:12
  Permalink

  Też mi się marzy taki na drzewie. Ale nie ma co wybrzydzać – z tego córki też się cieszą 🙂

  Reply
 • 29/08/2013 at 22:33
  Permalink

  super fajne fotki, huśtawka pierwsza klasa, zainspirowana jestem, aby taka sobie w ogrodzie zrobić samemu 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.