Dumbo

Oto Słoń z wielkimi uszami z mojego dzieciństwa. Odsłona cyfrowa w wersji na DVD i Blu-Ray. Pokusiłem się o zakup takiego wydania. To dobry ruch. Aż łezka zakręciła się w oku, kiedy wróciły wspomnienia dzieciństwa.

dumbo2

Film naprawdę jest dobrze zremasterowany. W wersji Blu-Ray mamy 16×9, 1080p i polski dubbing DD 5.1. DVD jest w formacie 4×3 z dubbingiem DD 5.1. Na płycie BD, oprócz filmu, zamieszczonych jest bardzo dużo dodatkowych materiałów. W 2011 roku Disney przygotował to wydanie na 70 urodziny filmu. Tak … Dumbo pierwszy raz ukazał się w 1941 roku. Niestety cena obecnego wydania powala na kolana i wynosi sporo ponad 100zł. Jeśli nie potrzebujesz wydania na Blu-Ray, daj sobie więc spokój. Myślę, że Disney (a może dystrybucja w Polsce) trochę przesadza z cenami filmów (dla dzieci). A zamieszczenie dwóch nośników w jednym pudełku nie jest wytłumaczeniem takiej ceny.

dumbo-bd
A historia słonia z wielkimi uszami i jego przyjaciela Tima poruszy każdego i przyciągnie grono dzieci. To przez te okropnie wielkie uszy mały słonik traci przyjaciół, rodzinę. Jedyną istotą, która okazuje się mu bliska jest właśnie myszka Timothy. Dzięki niej odzyskuje wiarę w siebie i uświadamia sobie, że może latać. Fantastyczną ścieżką dźwiękową dopełnia jakość filmu. Jakoś bardziej pasowały mi właśnie takie filmy animowane, niż te co obecnie się produkuje choć twórcy jakiś czas temu wrócili i systematycznie powracają do sprawdzonych elementów. …czyli dużej ilości muzyki i piosenek.

Czas filmu: 64 minuty – więc w sam raz dla młodszych dzieci. Wróćcie do tej wielopokoleniowej bajki… bo warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.