Gloobz

Każdy Gloobz, który umieszczony jest na kartach posiada swój kształt i kolor. Doskonale wykonane figurki Gloobz wskazują kształty, a wiaderka z farbą – kolory żółty, czerwony, niebieski. Jest jeszcze jedna figurka Gloobz – mająca cechy pozostałych trzech. Jako jedyna (poza wiaderkami z farbą) jest wielokolorowa. To jest Megaglooz. Te siedem figurek umieszczamy na środku stołu (podłogi), by każdy z graczy miał do nich swobodny dostęp. I jedna uwaga… będzie spore zamieszanie!

W ustalonej kolejności, w swojej turze,  przed odkryciem karty gracz wypowiada „więcej Gloobz”.  Najszybciej jak to możliwe gracze łapią figurki, których jest najwięcej na karcie. Dopatrzenie się kształtu i koloru wcale nie jest takie proste. Gracz może także krzyknąć „mniej Gloobz” – wówczas wszyscy próbują łapać figurki i kolory, których jest najmniej na karcie. I tu mała uwaga: może się zdażyć, że na karcie nie będzie jakiegoś kształtu lub koloru – oznacza to wtedy, że jest go najmniej. Może się też zdarzyć, że figurek lub kolorów będzie jednakowa ilość. Wówczas punkty otrzymuje każdy gracz, który poprawnie ocenił sytuację i złapał co trzeba 🙂

Na karcie może pojawić się wielokolorowy i wielokształtny Megagloobz. Wtedy bez względu na opcję „więcej / mniej Gloobz”, należy złapać tylko tę figurkę. Utrudnieniem jest też rysunek lupki. Wówczas należy łapać co się da. Im więcej figurek tym lepiej.

Za każdą poprawnie złapaną figurkę, gracz otrzymuje 1 punkt. Każda niepasująca figurka to punkt w dół. Megaglobz warty jest 3 punkty.

Gra jest świetna dla gracza w każdym wieku…. no może powyżej 4 lat. Doskonała zabawa, głośny śmiech i szybkość rozgrywki do niejedne atuty tej imprezowej gry. Nasz rodzinka ma zawsze przy niej niezłą zabawę tym bardziej, że jest Gloobz jest swego rodzaju połączeniem gier które lubimy: Dobble i Prawo dżungli.

Zawartość pudełka:

  • 56 kart Gloobz
  • 3 białe figurki Gloobz
  • 3 wiaderka z farbą
  • 1 wielokolorowa figurka Megagloobz
  • 6 znaczników punktów
  • instrukcja

Gra w dobrej cenie dostępna jest na www.lawart.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.