Gra #13 – Dobble

Dobble jest grą na spostrzegawczość, refleks i percepcję. Jest grą w której gracze  ścigają się, by jak najszybciej odnaleźć na dwóch kartach takie same obrazki. Aby utrudnić zabawę mogą one być odwrócone i mieć inne rozmiary.

Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin,  postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami wyłącznie jednym symbolem. Rozgrywka jest bardzo szybka i emocjonująca. Przy stole dużo się dzieje, bo każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych.  Nie jest to łatwe tym bardziej, że właśnie szybkość jakoś dziwnie wpływa na wysławianie się… „ten, ten, tego… listek, dobro i zło, ludzik, bałwanek”. Gra świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor.

W grze znajdziemy karty z rozpisanymi pięcioma wariantami rozgrywki. Każda jest inna, choć poziom śmiechu, szaleństwa i szybkości utrzymuje na jednakowo wysokim pułapie.

Gra dostarcza wielu emocji graczom w każdym wieku. Rozwija m.in. koncentrację,  spostrzegawczość, refleks i pamięć wzrokową – czyli łączy przyjemne z pożytecznym 🙂 Gra przeznaczona jest dla 2-8 graczy, którym wytłumaczyć zasady jesteśmy w stanie 60 sekund.

Wyjątkowość tej gry dostrzeżemy właściwie od razu. Moja pięcioletnia córka bez kłopotów nauczyła się grać. Co więcej… po kilku rozgrywkach, niejednokrotnie jest lepsza od nas – dorosłych. Rozpoznaje i nazywa wszystkie symbole szybciej niż my. Zabawa przednia 🙂 Zarówno dla niej jak i dla nas. Imprezowo, że hej! Możecie ją kupić tu.

One thought on “Gra #13 – Dobble

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.