Gra #25 – Fasolki

Fasolki (znane także jako bohnanza) – to mało wymagająca, mechaniczna karcianka dla 3-5 osób. Zasady wyjątkowo proste pozwalają grać z 8-latkiem. Na pewno nie zadowoli wprawionych i wymagających zjadaczy planszówek. Za to idealnie nadaje się jako przerywnik.

Każdy z graczy handluje fasolkami, które wyhodował na swoich polach prawnych, chcąc je sprzedać po jak najbardziej korzystnych cenach. Im więcej fasolek jednego gatunku będzie miał na swoim polu, tym więcej złotych monet za nie otrzyma. Niestety, niejednokrotnie gracz jest zmuszony sprzedać swoje fasolki wcześniej niż by chciał, a czasem nawet zbiera swoje plony nie otrzymując za nie ani grosza!

Celem gry jest zebranie jak największej ilości złotych monet dzięki umiejętnej hodowli i przemyślanym wymianom.

Mechanika gry wygląda następująco: kładziemy (wsadzamy) fasolkę na pierwsze pole (i ewentualnie na drugie). Dobieramy dwie karty i kładziemy je na stole. Będziemy musieli je dołożyć do naszych plonów. Jeśli widzimy, ze ciężko będzie próbujemy je shandlować, zamienić, po prostu wcisnąć komuś. Po zamianach zasadzamy otrzymane fasolki na swoich polach. Następnie dobieramy na rękę dwie karty. Dokładamy je z tyłu trzymanych (tak aby zachować kolejność). Proste 🙂
   
     Zawartość opakowania
  • 110 kart z rysunkami wesołych fasolek
  • instrukcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.