Dixit

Dixit jest bardzo sympatyczną grą skojarzeń dla 3 do 6 osób. Spokojnie już z pięciolatkiem lub sześciolatkiem można zagrać.

Otrzymujemy sporej wielkości karty z przeróżnymi, pięknymi rysunkami. Rozgrywający wybiera jedną z trzymanych w ręce i opowiada krótką lub dłuższą historię. Może to być także jednowyrazowe skojarzenie, gest, cytat lub dźwięk. Pozostali gracze próbują wybrać ze swojej ręki taką kartę, która najlepiej będzie pasować do skojarzenia rozgrywającego. Niejednokrotnie jest to trudne, ale cóż… trzeba i już. Prowadzący zbiera karty od graczy, miesza je ze swoją kartą i rozkłada na stole. Teraz zadaniem graczy jest wskazanie właściwej karty prowadzącego. Jeśli nikt nie zgadnie, albo zgadną wszyscy, rozgrywający dostaje 0 punktów. Przy innych konfiguracjach wszyscy nagradzani są odpowiednią ilością punktów. Punkty odmierzane są na planszy z króliczkami skaczącymi po kamiennym torze punktacji.

Gra jest banalnie prosta. Ale dzięki temu spokojnie można zagrać z dziećmi, a pięknie wykonane karty dodatkowo przykuwają uwagę nie tylko najmłodszych. Najprzyjemniej gra się od czterech graczy w górę.

Zawartość Pudełka:

 • 84 wielkoformatowe karty
 • 1 plansza z torem punktów wewnątrz pudełka
 • 6 drewnianych pionków królików
 • 36 znaczników głosowania
 • instrukcja

Po pewnym czasie karty mogą się znudzić, choć skojarzeń z daną kartą może być nieograniczona ilość. To tylko zależy od naszej fantazji 😉

Z pomocą przychodzą dodatki do gry. My zakupiliśmy Dixit 2. I znów otrzymujemy 84 karty z nowymi rysunkami. Teraz talia już jest naprawdę pokaźna. Dziś (13.03.2013) dotarła do mnie kolejna paczka 84 kart z dodatku Dixit 3.

Jakiś czas temu ukazał się kolejny samodzielny dodatek z nową planszą i 84 nowymi kartami. Niestety ten już nie znalazł się w naszej kolekcji. Ale te zestawy, które posiadamy w szafie tworzą jedną z bardziej ulubionych gier mojej Natalki. W sumie to się cieszę – bo gra rozwija wyobraźnię i postrzeganie rzeczywistości inaczej niż w rzeczywistości. Ale to zabrzmiało 😀 Oprócz tego zmusza do niezłego kojarzenia nie związanych ze sobą elementów. Gra jest naprawdę na wysokim poziomie.

Wydawca: Rebel.pl

One thought on “Dixit

 • 26/11/2011 at 21:41
  Permalink

  Nam też przypadła do gustu ta propozycja, chociaż na razie jej nie mamy…może Święty Mikołaj przyniesie nam w tym roku :-))

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.