przewodnik

Kupiliśmy fajny, mini-przewodnik z 30 pomysłami na ciekawy, wspólny spacer z dzieckiem. Spacer po Warszawie. Jak wspomniałem, w kartoniku jest 30 pięknie ilustrowanych kart oraz poglądowa mapa części Warszawy z zaznaczonymi punktami, które możemy zwiedzić. Wydawca: Sierra Madre.

Każda karta to mapa oraz opis najciekawszych miejsc, wybranych specjalnie z myślą o małym podróżniku. To wspaniały sposób na wspólne odkrywanie najciekawszych tajemnic Warszawy! W podróż zabierze Was pani Lidia Raś, licencjonowany przewodnik po Warszawie. Pewnie część z tras już znacie. Być może tylko ich fragmenty. To nic! Zapewniam – chętnie sięgniecie po ten przewodnik i jeszcze raz wybierzecie się z dzieckiem na spacer. Taki format spacerów po Warszawie jest jak znalazł na czas wakacji. Choć nie tylko. To doskonały pomysł na przełamanie codziennej rutyny. Wielkość kart, ich poręczność czytelność i przystępność w sam raz pasują do kobiecej torebki 🙂 Każda karta informuje nas o samym miejscu do którego (do których się wybieramy), czas jaki zajmie nam przechadzka oraz jakimi środkami lokomocji dostaniemy się pod wybrany „adres”. Oczywiście trasę naszego spaceru podaną w bardzo przystępny, ciekawy i zwięzły sposób.

Dziś wybraliśmy ZOO. Po pierwsze dlatego, że w dzień dziecka nie wystarczyło nam czasu; po drugie – bo kończyła nam się ważność wykupionych wcześniej biletów. Część z 5-godzinnej trasy mieliśmy za sobą. Pierwszego czerwca poświęciliśmy ponad połowę planowanego na zwiedzanie czasu. Dziś – reszta. Kolejny raz planowaliśmy przybycie do ZOO około godziny dziesiątej. Kolejny raz stwierdziliśmy, że to dobra pora – mało ludzi i wolne miejsca na parkingu.

W planach, które zrealizowaliśmy, było dotarcie do kangurów, gadów, akwarium i bezkręgowców. Po drodze natrafiliśmy na pawika, który swoim piskiem uciszył krzyczącą Majkę. Wspaniała pogoda pozwoliła nam sprawnie obejść ZOO i dokończyć trasę. Poniżej możecie zobaczyć resztę zdjęć z naszej wyprawy 🙂 Kolejny raz stwierdzam, cykanie zdjęć lustrzanką przynosi lepsze efekty niż tzw. małpką.

One thought on “Spaceruj z dzieckiem po Warszawie – ZOO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.