Szwedzi w Otwocku Wielkim

Z okazji Europejskiej Nocy Muzeów, w Otwocku Wielkim odbyła się coroczna impreza historyczna. W dniach 13-14 maja 2017 można było wtopić się w tłum pasjonatów historii, militariów i dobrej zabawy. W samo południe 13 maja, nastąpiło otwarcie obozowiska wojskowego z XVII wieku. Można było go zwiedzić, obejrzeć pokaz musztry oddziałów wojskowych i wysłuchać pogadanki o tym, jak dawniej wyglądała wojskowość. Poza tym gry, zabawy, szermierka i wiele, wiele więcej.

My jednak dotarliśmy w niedzielę, na kolejną inscenizację bitwy o Pałac, w której wzięli udział rekonstruktorzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Potyczka dwóch zwaśnionych wojsk stoczona była przy huku dział, muszkietów i szczęku szabel. Zarówno przed bitwą jak i po niej, czasu umilały dźwięki muzyki na żywo w wykonaniu zespołu Fleurdelis. Aaaaa… i koniecznie zajrzyjcie na na FB lub bezpośrednio na stronę Kompanii Dragonów Pana Zebrzydowskiego.

Jeszcze tylko krótki spacer po parku, by zobaczyć jak jest on odmienny od tego jesiennego, który mieliśmy okazję podziwiać w październiku 2016. Zresztą sami zobaczcie. Oto nieduża garść zdjęć z pokaźnej kolekcji, która tego dnia nam przybyła.

One thought on “Szwedzi w Otwocku Wielkim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.