Oto wznowione wydanie świetnej gry imprezowej w polskiej wersji językowej. Ale mamy piękny rym 🙂 Ponieważ w wakacje czeka nas wieloosobowy wyjazd do Toskanii, trzeba było skorzystać z tej (być może) ostatniej szansy i grę nabyć. Niestety w niemałej cenie.

O co chodzi w tej grze imprezowej? Właściwie o jedno – dobrą zabawę w dużym gronie 🙂 Analizując krótką instrukcję oraz zawartość pudełka wierzę, że tak będzie. Mam nadzieję, że będzie przynajmniej tak dobra jak Time’s Up!

Zabawa jest prosta i polega na próbie objaśnienia słowa swojej drużynie bez używania kilku zapisanych słów zakazanych. Z pierwszego spojrzenia na grę już widzę, że łatwo nie będzie. Ogromna ilość haseł pozwala bawić się przez długi czas. Nie stoi także nic na przeszkodzie, żeby przygotować sobie własne hasła. W Internecie istnieje także strona, na której użytkownicy proponują swoje zestawy. Myślę jednak, że na początek 1000 haseł, które otrzymujemy z grą jest mega wystarczające. W pudełku, w dobrej jakości wyprasce znajdziemy oprócz 270 kart podstawkę pod nie, klepsydrę, kostkę do gry (umożliwiającą modyfikację zasad i samej gry) oraz piszczałkę. W nowym wydaniu została wprowadzona „ręczna” piszczałka nie wymagająca baterii. Jeśli ktoś jeszcze nie wie lub nie domyślił się do czego może służyć to wyjaśniam, że po wypowiedzeniu słowa tabu, obserwator drużyny przeciwnej ma prawo użyć piszczałki. Odpowiednio odejmowane i dodawane są za to punkty.  O grze poczytaj także na rebel.pl

Wydawca: Hasbro

 

Print Friendly, PDF & Email

2 Thoughts on “Taboo”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.