Uwaga na Ogólnopolski Rejestr Danych Osobowych

Otrzymaliście już maila w sprawie loterii od Ogólnopolskiego Rejestru Danych Osobowych? Sprawdzaliście co to za firma? Zastanawialiście się po co i jaki sens ma lub może mieć ww rejestr? I po co zabezpieczać w nim swoje dane?

NIECH WAS NIE POKUSI BY SIE TAM ZAREJESTROWAĆ!

Nie dość, że podajemy swoje dane osobowe nieznanej firmie, to jeszcze wyrażamy zgodę na otrzymywanie spamu marketingowego. A to wszystko dla bezpieczeństwa naszych danych osobowych.

Kilka cytatów i wycinków:

*****************************************************************

„Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Administratorem danych osobowych jest Ogólnopolski Rejestr Danych Osobowych Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Masz prawo dostępu do swych danych i ich poprawiania. „

 

*****************************************************************

Zamiast trzymać bezpiecznie swoje dane, to dajemy nieznanej firmie, o wręcz wzniosłej nazwie „Ogólnopolski Rejestr Danych Osobowych Sp. z o. o.”, zezwolenie na przetwarzanie naszych danych osobowych i przesyłanie nam reklam i spamu (przede wszystkim). Strona jest typowym wyłudzaczem danych. A pod przykrywką zbierania i zabezpieczania ich, rozsyła potem oferty handlowe. Prosto, skutecznie … zarabia na naszych danych. Prosty ale nie do końca przyjazny, dla użytkowników internetu, interes.

Jeszcze jeden cytat:

„ORDO, czyli Ogólnopolski Rejestr Danych Osobowych, to ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa danych osobowych w Polsce. Dzięki naszej kompleksowej usłudze w postaci gromadzenia, administrowania i ochrony danych osobowych, dane osobowe naszych Klientów są wykorzystywane do celów marketingowo-sprzedażowych wyłącznie przez firmy do tego uprawnione. Dodatkowo, osoby, które pozostawiły swoje dane osobowe w naszym rejestrze zyskują pewność, iż ich dane nie zostaną nieuczciwie wykorzystane przez firmy bądź inne osoby w celach niezgodnych z prawem.”

I na koniec jeszcze jeden:

„Dane osobowe gromadzimy w naszym rejestrze za pośrednictwem przygotowanych przez nas pionierskich na polskim rynku narzędzi, takich jak: loteria promocyjna czy ankieter online.”

Czyżby firma była parę lat do tyłu? Loterie, ankiety i ankieterzy nadal wg ORDO są pionierskie? Hmm.

Oczywiście firma zapewnia, że działa zgodnie z prawem i wszystko jest zgodnie z prawem. A rejestrując swoje dane osobowe mogę jeszcze otrzymać nagrodę. Czad.

A to wszystko pod hasłem „ZABEZPIECZ SWOJE DANE OSOBOWE”.

Nie dajcie się na to nabrać.

 

14 thoughts on “Uwaga na Ogólnopolski Rejestr Danych Osobowych

 • 29/11/2012 at 10:30
  Permalink

  Właśnie dostałem ich mejla i gdy tylko zobaczyłem, że chodzi o jakąś loterię i spółkę z.o.o. nabrałem podejrzeń. Najbardziej jednak ciekawi mnie skąd mają moje dane adresowe – pewnie zakupili od spamerów.

  Reply
  • 17/12/2012 at 14:50
   Permalink

   reklama przesyłana jest zgodnie z regulaminem właściciela serwsiu pocztowego.W bezpłatnych skrzynkach pocztowych takiej zgody udzielasz wraz z założeniem konta, zatem o żadnym spamie nie ma w tym wypadku mowy. Dostępu do maila nie dostaje firma Ord, lecz w jej imieniu reklame wysyła np. onet, interia czy jakiś inny właściciel serwera pocztowego. A Ty dzięki temu możesz mieć bezpłatnego maila. Nie chcesz reklam- kup konto płatne.

   Reply
   • 17/12/2012 at 15:00
    Permalink

    nie tylko myślenie ale i czytanie nie boli… 🙂
    Wiadomo, że wysyłka z ORDO (a raczej od dostawcy poczty) nastąpiła zgodnie z regulaminami darmowych kont pocztowych lub tego typu histrorii. Ani ja ani pewnie nikt nie czepia się tego. Tu chodzi raczej o umyślne wprowadzanie w błąd (lub nieprecyzyjne informowanie) poprzez „gwarantowanie” bezpieczeństwa swoich danych po podaniu ich ORDO. Przy czym bezpieczeństwo ma polegać na przekazywaniu tych danych innym podmiotom. Wyselekcjonowanym czy nie – to bez zanczenia.

    Reply
   • 17/01/2013 at 06:28
    Permalink

    Bzdury piszesz. Ja mam e-mail prywatny , własna domena i serwer i jakiś gnój mi wysyłał zaproszenie do loterii … a tym gnojem jest ktoś z adresem email: /kontakt(at)greenmp3.pl

    Reply
    • 17/01/2013 at 09:14
     Permalink

     To masz inny przypadek. Ja otrzymałem o2.pl

     Reply
     • 24/01/2013 at 10:58
      Permalink

      Ja tym z O2 płacę co roku, aby reklam mi nie przysyłali i co z tego dostałem też od jakiegoś wyłudzacza.

    • 18/01/2013 at 00:44
     Permalink

     No i mam ten sam przypadek. Otrzymałem ponownie … tym razem z adresu /kontakt(at)greenmp3.pl
     Zatem ORDO można traktować już jako niebezpieczeństwo dla danych oraz serwis SPAMOWY

     Reply
 • 16/01/2013 at 21:53
  Permalink

  Witam.
  A do mnie właśnie doszedł mail od tak szanownej firmy. Normalnie wszystko wyrzucam, ale wcześniej czytam i sprawdzam. Dzięki za ostrzeżenie

  Reply
 • 17/01/2013 at 09:19
  Permalink

  Do mnie właśnie też doszedł ten mail.
  Nabrałem podejrzeń i zacząłem szukać (i znalazłem się tutaj).

  Że to jacyś naciągacze, nie ulega wątpliwości.
  Mam jednak problem z tym zdaniem:
  „W imieniu Ogólnopolskiego Rejestru Danych Osobowych chciałbym podziękować za zaufanie.”
  Może wyjdę na głupka, ale w takich przypadkach paranoja jest chyba wskazana.
  Pytanie brzmi – czy oni mają już jakieś moje dane?
  (nie – nie chodzi mi o adres mailowy – wiem jak to działa, no i poza tym przeczytałem wcześniejsze komentarze)
  Bo jeśli tak, to może by wysłać maila do nich, żeby te dane usunęli, czy coś?

  Reply
 • 02/02/2013 at 15:12
  Permalink

  Zawsze można zarzadac usuniecia swoich danych z bazy.Jesli nawet tego nie zrobia to wtedy mooge się zastanowić czy ignorować otrzymywane reklamy czy zglosic sprawę do urzedow odpowiedzialnych za sciganie takich precederow.Wydaje mi się ze trochę za bardzo boimy się i panikujemy. Jaki uszczerbek poniosę jeśli wmojej skrzynce pocztowej lub mailowej znajde jeszcze jedem papierek lub mail do wyrzucenia.

  Reply
  • 02/02/2013 at 17:09
   Permalink

   Jasne. Tylko sęk w tym, że raz podane dane zostaną udostępnione firmom z nimi współpracującym. My nie wiemy jakim. Prośba o usunięcie naszych danych może zostać zrealizowana – ale zapewne tylko u nich. A co z resztą. Jesli oni próbują wyłudzić nasze dane – to nie sądzę, że usunięcie będzie proste. Potem chodzenie po sądach. Masa straconego czasu, itd. Dziwne, że taka firma działa „legalnie” na naszym rynku. Przecież to wielka ściema.

   Reply
 • 02/02/2013 at 15:15
  Permalink

  Nasuwa się inne pytanie, czy ta loteria rzeczywiście została lub zostanie przeprowadzono, wśród tych którzy wysłali dane.I kto( jaki urząd instytucja itp.) to powinien sprawdzić i ewentualnie wyciagnac prawne konsekwencje

  Reply
 • 30/07/2013 at 19:27
  Permalink

  Nigdy nie rejestruję się w takich serwisach. A wpis jest przydatny dla tych co nie wiedzą, że takie firmy wykorzystują później te dane osobowe. Pozdrawiam

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.