Otrzymaliście już maila w sprawie loterii od Ogólnopolskiego Rejestru Danych Osobowych? Sprawdzaliście co to za firma? Zastanawialiście się po co i jaki sens ma lub może mieć ww rejestr? I po co zabezpieczać w nim swoje dane?

NIECH WAS NIE POKUSI BY SIE TAM ZAREJESTROWAĆ!

Nie dość, że podajemy swoje dane osobowe nieznanej firmie, to jeszcze wyrażamy zgodę na otrzymywanie spamu marketingowego. A to wszystko dla bezpieczeństwa naszych danych osobowych.

Kilka cytatów i wycinków:

*****************************************************************

„Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Administratorem danych osobowych jest Ogólnopolski Rejestr Danych Osobowych Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Masz prawo dostępu do swych danych i ich poprawiania. „

 

*****************************************************************

Zamiast trzymać bezpiecznie swoje dane, to dajemy nieznanej firmie, o wręcz wzniosłej nazwie „Ogólnopolski Rejestr Danych Osobowych Sp. z o. o.”, zezwolenie na przetwarzanie naszych danych osobowych i przesyłanie nam reklam i spamu (przede wszystkim). Strona jest typowym wyłudzaczem danych. A pod przykrywką zbierania i zabezpieczania ich, rozsyła potem oferty handlowe. Prosto, skutecznie … zarabia na naszych danych. Prosty ale nie do końca przyjazny, dla użytkowników internetu, interes.

Jeszcze jeden cytat:

„ORDO, czyli Ogólnopolski Rejestr Danych Osobowych, to ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa danych osobowych w Polsce. Dzięki naszej kompleksowej usłudze w postaci gromadzenia, administrowania i ochrony danych osobowych, dane osobowe naszych Klientów są wykorzystywane do celów marketingowo-sprzedażowych wyłącznie przez firmy do tego uprawnione. Dodatkowo, osoby, które pozostawiły swoje dane osobowe w naszym rejestrze zyskują pewność, iż ich dane nie zostaną nieuczciwie wykorzystane przez firmy bądź inne osoby w celach niezgodnych z prawem.”

I na koniec jeszcze jeden:

„Dane osobowe gromadzimy w naszym rejestrze za pośrednictwem przygotowanych przez nas pionierskich na polskim rynku narzędzi, takich jak: loteria promocyjna czy ankieter online.”

Czyżby firma była parę lat do tyłu? Loterie, ankiety i ankieterzy nadal wg ORDO są pionierskie? Hmm.

Oczywiście firma zapewnia, że działa zgodnie z prawem i wszystko jest zgodnie z prawem. A rejestrując swoje dane osobowe mogę jeszcze otrzymać nagrodę. Czad.

A to wszystko pod hasłem „ZABEZPIECZ SWOJE DANE OSOBOWE”.

Nie dajcie się na to nabrać.

 

Print Friendly, PDF & Email