UWAGA na Trivicell.com

Kolejny portal zapraszający nas do wypełnienia ankiety, na końcu której należy wpisać swój numer telefonu komórkowego. A po zaakceptowaniu regulaminu przyłączyć się do mega zabawy, w której można wygrać 1500 EURO na zakupy. Wiadomości (reklamy) rozsyłane są chyba przez wszystkie możliwe „internetowe połączenia”. A to wszystko pod szumną nazwą – SONDAŻ KONSUMENCKI.

Trivicell zarejestrowany jest …. taadaa! – w Izaraelu. Dużo nie musieli główkować jak zacząć interes by konsument nie skumał, że w ciągu miesiąca zostanie dopisane do jego rachunku telefonicznego około 75zł. Może nawet ciut więcej. Pod przykrywką ankiety konsumenckiej wielu internautów (niestety z przyzwyczajenia) poda swój numer telefonu i kliknie akceptację regulaminu. Wyrażając tym samym zgodę na otrzymywanie płatnych SMSów. 3 razy w tygodniu po 6,15zł. Nie wiadomo jednak czy netto, czy brutto.

Za taką kasę można wziąć udział w zabawie, w której konsument ma możliwość rywalizacji z innymi konsumentami, którzy wyrazili zgodę na możliwość pozbycia się 75zł. Zabawa polega na najszybszym odpowiadaniu na pytania. Kto szybszy ten dostanie więcej punktów. Zabawa, konkurs (według regulaminu) trwa TRZY miesiące. Zgoda na otrzymywanie SMSów odnawiana jest automatycznie co tydzień. Zatem – by dowiedzieć się, że coś wygramy, lub raczej nie wygramy; zostaniemy oskubani z 225zł. Za taką kasę można kupić fajną planszówkę lub grę na konsolę czy PC.

Użytkownik końcowy może zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie. Aby anulować subskrypcję, użytkownik premium powinien wysłać SMS o treści STOP WYGRAC pod skrócony numer 60568.

Czy SMS jest płatny? Nie wiadomo. Ile? Nie wiadomo. Kto to jest użytkownik „premium”? Nie wiadomo. Generalnie wiadomo, że zabawa pozbawi konsumenta kupy szmalu.

Sprawa jest na tyle dziwna, że pomysłodawca zawiera taką oto klauzulę: „Jakiekolwiek korzystanie z usługi Trivicell odbywa się na ryzyko użytkownika końcowego.” Nie przejmuje więc na siebie jakiejkolwiek odpowiedzialności. Poza tym – i tak zarejestrowani są przecież w Izraelu. Ktoś tam do nich zadzwoni? Pojedzie? No… niby usługa realizowana jest przez Trivicell (Poland) i Mobiltek z numerem kontaktowym w Krakowie.

CZYTAJCIE RAGULAMINY i nie dajcie się wciągnąć w nieczystą grę! Bądźcie świadomymi użytkownikami internetu i świadomymi abonentami telefonii komórkowej.

A jeśli masz aktywną tę niespotykaną subskrypcję na niespotykaną okazję, i chcesz pozbawić się mega wygranej, to możesz zablokować numer SMS u swojego operatora. Chyba nawet bezpieczniej niż wysyłać SMSa anulującego zabawę.

Wiele portali pisze o oszustwach internetowych. Ale myślę, że to nie oszustwo. To raczej bazowanie na ludzkiej niewiedzy i naiwności. Dopóki akceptujesz regulamin, dopóty sam wyrażasz chęć na oskubanie się.

3 thoughts on “UWAGA na Trivicell.com

 • 01/09/2014 at 12:36
  Permalink

  Wyskakuje mi komunikat pod każdym filmikiem na youtube przez co zamiast filmu mam czarny ekran i słychać jedynie dźwięk oto ów komunikat:
  6,15 zł/SMS – otrzymasz 3 SMS tygodniowo. To jest USŁUGA SUBSKRYPCYJNA. Regulamin serwisu: kliknij tutaj. Reklamacje: 12 44 66 901 ; reklamacje@mobiltek.pl
  Trivicell Poland jest usługą opartą na subskrypcji, która odnawiana jest cotygodniowo. Usługa ta może zostać anulowana w dowolnym momencie przez użytkownika końcowego, który musi wysłać wiadomość SMS o treści STOP WYGRAC pod numer 60568. Aby ZAREJESTROWAĆ się do usługi Trivicell, użytkownik końcowy musi wpisać otrzymany kod PIN na stronie produktu lub wysłać wiadomość SMS o treści WYGRAC pod numer 60568. W ten sposób użytkownik końcowy potwierdza, że przeczytał i zrozumiał warunki i potwierdza, że chce subskrybować tę usługę. Opłata za korzystanie z usługi wynosi 6,15 zł za wiadomość, 3 wiadomości na tydzień. Ta opłata będzie dodawana do rachunku za TELEFON. Użytkownik końcowy, który subskrybuje usługę Trivicell i odpowie najszybciej na większość pytań w dowolnej rundzie gry do godziny 23:59, 30.09.2014., wygrywa promowaną nagrodę. Każda runda gry składa się z 5 pytań. Aby odpowiedzieć na pytania i wziąć udział w grze, użytkownik końcowy powinien zalogować się do http://gamepl.trivicell.com. Dane do logowania się wysyłane są SMS-em do wszystkich użytkowników końcowych 3 razy w tygodniu po zakończeniu procesu rejestracyjnego. Trivicell nie jest związany, sponsorowany czy reklamowany przez któregokolwiek z wymienionych dystrybutorów.
  Znaki handlowe, znaki usługowe, loga (włącznie z – BEZ OGRANICZEŃ – nazwami własnymi produktów i dystrybutorów) są własnością ich prawowitych właścicieli. Reklamacje: reklamacje@mobiltek.pl ; 12 44 66 901. Usługa SMS świadczona przez: Mobiltek. Aby uruchomić usługę, wyślij SMS o treści WYGRAC pod numer 60568. Uwaga: nie musisz wysyłać SMS-a, jeśli jesteś abonentem sieci Orange, T-Mobile lub Play. Wystarczy, że podasz swój kod PIN, który otrzymasz od nas po podaniu swojego NUMERU TELEFONU na porta

  Czy da się to jakoś usunąć ?
  Pozdrawiam
  Jakub Anioł

  Reply
  • 08/09/2014 at 21:19
   Permalink

   Najlepiej zadzwonić do swojego operatora „komórkowego” i poprosić o przyblokowanie usługi.

   Reply
 • 24/01/2015 at 15:33
  Permalink

  Ja dałem się nabrać ale zorientowałem się od razu i wysłałem SMS-a z treścią ,,STOP”ale nic to nie dalo bo przyszło mi ,,wiadomość nieprawidłowa”oskubali mnie na 69 zł.W efekcie zerwałem umowę ze swoim operatorem bo uważam ,że są tak samo winni skoro udostępniają swoje łącza złodziejom i czerpią z tego zyski.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.