Kolejny portal zapraszający nas do wypełnienia ankiety, na końcu której należy wpisać swój numer telefonu komórkowego. A po zaakceptowaniu regulaminu przyłączyć się do mega zabawy, w której można wygrać 1500 EURO na zakupy. Wiadomości (reklamy) rozsyłane są chyba przez wszystkie możliwe „internetowe połączenia”. A to wszystko pod szumną nazwą – SONDAŻ KONSUMENCKI.

Trivicell zarejestrowany jest …. taadaa! – w Izaraelu. Dużo nie musieli główkować jak zacząć interes by konsument nie skumał, że w ciągu miesiąca zostanie dopisane do jego rachunku telefonicznego około 75zł. Może nawet ciut więcej. Pod przykrywką ankiety konsumenckiej wielu internautów (niestety z przyzwyczajenia) poda swój numer telefonu i kliknie akceptację regulaminu. Wyrażając tym samym zgodę na otrzymywanie płatnych SMSów. 3 razy w tygodniu po 6,15zł. Nie wiadomo jednak czy netto, czy brutto.

Za taką kasę można wziąć udział w zabawie, w której konsument ma możliwość rywalizacji z innymi konsumentami, którzy wyrazili zgodę na możliwość pozbycia się 75zł. Zabawa polega na najszybszym odpowiadaniu na pytania. Kto szybszy ten dostanie więcej punktów. Zabawa, konkurs (według regulaminu) trwa TRZY miesiące. Zgoda na otrzymywanie SMSów odnawiana jest automatycznie co tydzień. Zatem – by dowiedzieć się, że coś wygramy, lub raczej nie wygramy; zostaniemy oskubani z 225zł. Za taką kasę można kupić fajną planszówkę lub grę na konsolę czy PC.

Użytkownik końcowy może zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie. Aby anulować subskrypcję, użytkownik premium powinien wysłać SMS o treści STOP WYGRAC pod skrócony numer 60568.

Czy SMS jest płatny? Nie wiadomo. Ile? Nie wiadomo. Kto to jest użytkownik „premium”? Nie wiadomo. Generalnie wiadomo, że zabawa pozbawi konsumenta kupy szmalu.

Sprawa jest na tyle dziwna, że pomysłodawca zawiera taką oto klauzulę: „Jakiekolwiek korzystanie z usługi Trivicell odbywa się na ryzyko użytkownika końcowego.” Nie przejmuje więc na siebie jakiejkolwiek odpowiedzialności. Poza tym – i tak zarejestrowani są przecież w Izraelu. Ktoś tam do nich zadzwoni? Pojedzie? No… niby usługa realizowana jest przez Trivicell (Poland) i Mobiltek z numerem kontaktowym w Krakowie.

CZYTAJCIE RAGULAMINY i nie dajcie się wciągnąć w nieczystą grę! Bądźcie świadomymi użytkownikami internetu i świadomymi abonentami telefonii komórkowej.

A jeśli masz aktywną tę niespotykaną subskrypcję na niespotykaną okazję, i chcesz pozbawić się mega wygranej, to możesz zablokować numer SMS u swojego operatora. Chyba nawet bezpieczniej niż wysyłać SMSa anulującego zabawę.

Wiele portali pisze o oszustwach internetowych. Ale myślę, że to nie oszustwo. To raczej bazowanie na ludzkiej niewiedzy i naiwności. Dopóki akceptujesz regulamin, dopóty sam wyrażasz chęć na oskubanie się.

Print Friendly, PDF & Email