Wesoła kanapka

Jak wiemy, nie każde jedzenie przypasuje dzieciom. Ponieważ dorosłym też się zdarza marudzić – nie ma co dziwić się czterolatkowi czy dziewięciolatkowi.

Pomysłów na kolorowe jedzenie dla dziecka jest wiele. Zależą wyłącznie od naszej inwencji twórczej, elementów artystycznych i czasu. Ze względu na ten ostatni czynnik, najczęściej bywają to po prostu posypane papryką zwykłe tosty z serem. Poza tym jest to jedna z najbardziej ulubionych potraw na śniadanie i kolację. Po wyciągnięciu ich z piekarnika moje wykonanie ogranicza się do wykreowania ketchupem różnych wzorów. Bywają to zwykłe figury geometryczne lub fikuśne wzory. Nieraz, dodatkowo, do ozdobienia używam ogórka, papryki, majonezu…

Ale ile można jeść tosty (tylko) z serem. Podjąłem wreszcie decyzję! Będzie kanapka z szynką. Oczywiście, by dziewczyny zjadły postanowiłem stać się Picassem 😀 przemycając odrobinę witamin. Wziąłem więc chleb tostowy i przybrałem. Niejednokrotnie z tego chleba wycinam przeróżne kształty. Tym razem do kwadratowej szynki nie było takiej potrzeby.

130528-123358

Zielenina i tak została zdjęta, a sama kanapeczka przeżuta z wielkim niezadowoleniem, że to nie tost.

I weź się tu człowieku postaraj 😀

2 thoughts on “Wesoła kanapka

 • 12/07/2013 at 21:34
  Permalink

  Takie kanapki przydają się niejadkom. Dzieci poprzez zabawę i ładną aranżację chętniej jedzą. Sama lubię takie wesołe kanapeczki:)

  Reply
  • 12/07/2013 at 22:30
   Permalink

   Niestety nie działa to na każdego niejadka 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.