Wonderbook i Detektyw Diggs na PS3

Na Boże Narodzenie pod choinką znalazła się, przeznaczona dla Natalki, interaktywna gra: Księga Czarów, w komplecie z magiczną książką – Wonderbook. Niestety, brak czasu nie pozwolił Natalce na ukończenie tego tytułu. Może w wakacje? Teraz pojawił się jednak nowy tytuł do wymienionej wcześniej magicznej, niebieskiej książki.

Sony i Moonbot Studios zaprezentowało świetnie przygotowaną grę detektywistyczną nawiązującą do angielskiego gatunku „hardboiled novels” – Detektyw Diggs. Rewelacyjna grafika w stylu noir ale wyróżnia się świetną, ciekawą kolorystyką. Do tego klimatyczna ścieżka dźwiękowa (jazz i blues) oraz świetny dubbing (m.in. Artur Żmijewski) sprawiają, że gra się bardzo przyjemnie. Całość utrzymana jest w stylu lat czterdziestych i pięćdziesiątych dwudziestego wieku i przeznaczona jest głównie dla młodszych odbiorców. Nasza Natalka była zachwycona, choć nie na długo. Dlaczego? Bo całkowity czas potrzebny na ukończenie tytułu nie przekracza 4-5 godzin. Trochę mało.

Gracz wciela się w mola książkowego, który jest detektywem mającym rozwiązać sprawę morderstwa jajka Humpty. Akcja gry toczy się w ponurym Książkowie, w którym na gracza czeka na rozwiązanie seria zagadek detektywistycznych. Pomocny okaże się oczywiście kontroler move jako lupa i zręczne obracanie, przechylanie i przymykanie wonderbooka.

Gra przeznaczona jest dla młodszych graczy (od 7 lat), i może dlatego historia przygotowana została na kilka godzin – jednak ciut za mało. Jest w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing). Można włączyć również napisy. Jak na grę dziecięcą dostanie ode mnie 9/10 punktów. Ile kosztuje? Z Wonderbookiem można kupić w sklepie za 129 zł. Wersję OEM można kupić w sklepie za 85 zł. Taniej będzie PS Store.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.