Europe day 9 may

Warto pamiętać, że 9 maja to dzień, w którym co roku wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, świętują kolejną rocznicę przedstawienia Planu Schumana (1950r), który stał się zalążkiem integracji europejskiej i zakończenia bezustannych wojen między sobą.
Instytucje europejskie organizują Dzień Otwartych Drzwi dla zwiedzających w Brukseli i w Strasburgu. Lokalne przedstawicielstwa UE w Europie i na całym świecie organizują szereg wydarzeń, w których wziąć udział mogą wszyscy zainteresowani.
Świętowanie może przybierać jednak bardzo zróżnicowaną formę. W szkole Natalii zaproponowano pewien konkurs związany ze sztuką europejską w tle.

Dziś Europa, Unia Europejska, to pokój, wolność, solidarność, demokracja i rozwój. Warto o to dbać i wciąż do tego dążyć (bo całe masy polityków szczerze o tym zapominają i wolność traktują wyłącznie w ramach osobistych schematów). Ale to także (a może przede wszystkim) nasze wspólne dziedzictwo kulturowe. I właśnie ten ostatni element był inspiracją do zrobienia konkursu w szkole Natalii. Właśnie nad dziedzictwem kulturowym Europy chciano pochylić się w szczególny sposób.

A tu możecie zobaczyć materiał wideo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.